instela.fm
instela
+900000000000

radyo tiyatrosu    yeniden eskiye   

dingonun ahırında yaşayan başçavuşun eşeği
dionysos' un 2010 yılında dillendirdiği ama başlığın boş oluşundan dolayı pek bir faaliyetinin olmadığını düşündüğüm oluşumdur. https://www.itusozluk.com/goster.php/it%fc+s%f6zl%fck+radyo+tiyatrosu geçenlerde tekrar gündeme getirdiğimde bazı arkadaşlar heyecanla karşılamıştı. şahsen benim pek bir tiyatro tecrübem yok ama durumlar oluşursa elimden geleni yapmaya çalışırım. zaten yaz ayına girmiş bulunmaktayız bazılarımızın oldukça boş zamanı var. uzun lafın kısası fikre ve katılıma ihtiyaç var. bana kalırsa kısa diyaloglarla işe başlayabiliriz. 10 dakikalık oyunlarla. tabi başlarda efektler eklemek arkadan müzikler vermek zor olacaktır zamanla o da olur. durumlar oluşursa bir şeyler ortaya konulmaya başlanırsa belki thedewil radyo tiyatrosu için ayrı bir genre ayrı bir saat ayarlar. bana kalırsa bu tiyatronun tek oyunluk işi var. şöyle bir oyun oynansa bir çok kişinin cesareti yerine gelir ama bakalım.
03.07.2014 04:28
sakinadam34
ülen bi kişi daha yazsın diye bekledim ama kimse yazmadı ya la :) neyse ilk destek benden gelsin. başlığa yazdığınız sırada da elimden ne gelirse yaparım demiştim. yine arkasındayım. metinleri(textleri) ben yazabilirim, sıkıntı yok. ama hafta sonu kpss derdim var. önümüzdeki hafta da doktor kontrolüm. onlardan sonra ancak bakabilirim. 1 hafta sonra başlatsak güzel olur bence. efektlere gelince internetten bulunabilir. önemli olan organize olmak ve dinleyiciyi radyoya çekebilmek. yoksa kendin çal, kendin dinle tarzınada olur. bunun dışında dinleyiciyi sıkmamak gerek. kısa metinler ve yalın bir dil kullanılmalı. bunun dışında dewil'in de desteği gerek. belki bu radyo için, aynı zebercet gibi bi durum oluşturulabilir. yayın şifresini bütün djlerin bildiği, günün belli saatlerinde yayınlanan kısa skeçlerden oluşan bi oluşum olabilir. yani özetle oto dj misali bi dj yaratılabilir. her seferinde canlı şeyler sunmamıza gerek yok. arada sırada daha önceden yayınlanan ları kolaj halinde gün içerisinde yayınlayabiliriz. ama dinleyicide şu oluşsun istiyorum. "radyoda şu saatlerde radyo tiyatrosu var" demelerini istiyorum. yani algılarına bu bilgi yerleşsin. bunlar olursa çoh iyi de olur çoh güzel iyi olur taam mı? şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. hadi hayırlı işler...
04.07.2014 06:38
keep the streets empty for me
yazın beni. ben varım!
05.07.2014 07:17
koç burcu erkeği
ben de her türlü varım doğrusu.
07.07.2014 00:12
algoritma hatası
ben de elimden geleni yaparım.
04.09.2014 03:15
çıpa
biraz geciktim ama ben de arkasında olurum bu projenin.
04.09.2014 18:23
nickimdedegil
ah keşke olsa da yapsak bi şeyler. destekliyorum..
03.10.2014 18:53
thedewil
çok hayata geçirilemedi galiba bu proje. madem; yapmak isteyenler için şöyle bir şey önereyim. bu radyo tiyatrosu, sesli kitap gibi projelerin en çok hitap ettiği kesim görme engelliler. internette kendileri için oluşturulmuş kütüphaneler var. bunları kontrol edip; en azından orada olmayan hikayeleri seslendirebilir, yine hem o kütüphanelere ekler hem de burada da duyurursunuz. böylece hem radyo adına, hem de görme engelliler adına güzel bir iş yapılmış olur.
04.10.2014 08:21
ve kendinizi resmen sarhoş hissedersiniz
montaj konusunda yardımcı olabilirim
27.01.2018 04:01
ve kendinizi resmen sarhoş hissedersiniz
montaj konusunda yardımcı olabilirim
27.01.2018 04:01